اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/12/26داشتن اتاق خوابی ایمن برای نوزاد مشمول رعایت نکاتی است که در هنگام تهیه سیسمونی نوزاد باید رعایت کرد.
7-مورد-از-اساسی-ترین-وسایلی-که-برای-سیسمونی-نوزاد-نیاز-است

7 مورد از اساسی ترین وسایلی که برای سیسمونی نوزاد نیاز است


نوزاد بیشتر وقتش را در اتاق خواب می گذراند بنابراین محل نگهداری او باید کاملا امن باشد. از آنجایی که شما نیز بیشتر وقتتان را در اتاق کنار نوزاد می گذرانید باید محلی جذاب، راحت و مرتب باشد.  در این مقاله سیسمونی سبز تولید کننده سرویس خواب نوزاد و کودک برای شما از 7 مورد مهم و اساسی در تهیه سیسمونی نوزاد می گوید تا اتاق خوابی امن برای نوزاد مهیا شود.

 

 1 -تختخواب نوزاد در سیسمونی نوزاد

1. می توانید از روز اول تولد نوزاد از تخت نوزاد استفاده کنید. فرزند شما احتمالا تا سن 2 یا 3 سالگی می تواند روی تخت نوزاد بخوابد.
2. بنابراین یک تخت محکم را انتخاب کنید که وقتی با آن دست می زنید نلرزد. اگر به فضای ذخیره سازی نیاز دارید یا یک اتاقتان کوچک است، تخت کشودار برای نگهداری لوازم نوزاد تهیه کنید.
3. بسیاری از والدین برای صرفه جویی در فضا و هزینه، تخت های کوچک می خرند. ، گهواره ها نیز کوچکتر و ارزان تر هستند. هرچند نوزاد خیلی زود از آنها خارج می شود.


نکات ایمنی در خصوص تخت نوزاد

• از تخت هایی که دیواره سمت چپ آن ها جدا می شود، استفاده نکنید؛ طرف متحرک می تواند جدا شود و می تواند نوزاد را بین تشک و دیواره گیر اندازد و خفه کند.
• از سپر تخت که به صورت لولایی است و به داخل درهای نرده تخت متصل می شود استفاده نکنید. ملافه های تخت شامل ضربه گیر است، اگرچه سازمان هایی از جمله آکادمی اداره اطفال آمریکا هشدار می دهند که این ملافه ها خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزادان را افزایش می دهد.


تشک های تخت
نوزاد برای راحت و امن خوابیدن نیاز به پشتیبانی قوی دارد. همچنین هزینه، راحتی و استحکام را در نظر بگیرید، زیرا فرزند شما به مدت 3 سال بر روی این تخت می خوابد. 3 نوع اصلی تشک:
تشک های فومی
بعضی از والدین تشک های فوم را ترجیح می دهند، زیرا معمولا وزن آنها کمتر از تشک های فنری است. این مسئله در هنگام عوض کردن نوزاد و شستن تشک مهم می شود. این تشک ها با ضخامت های مختلف موجود هستند، اما ضخیم تر لزوما بهتر نیست. وزن تشک نیز موضوع مهمی است. به دنبال تشک فومی باشید مقاوم باشد و فشار دست شما را تحمل کند.
تشک های فنری
بعضی از والدین تشکی را ترجیح می دهند که در اطراف فوم، فنر قرار گرفته باشد، زیرا شکل آن را طولانی تر نگه می دارد (البته تشک فومی با کیفیت بالا احتمالا با این تشک برابری می کند). تولیدکنندگان تعداد فنرها و اندازه سیم را با استحکام کلی برابر می کنند؛ بهتر است به دنبال تشکی باشید که حداقل 135 حلقه با اندازه 15.5 و یا کمتر داشته باشد.
تشک های آلی
تشک های الی با مواد طبیعی، معمولا پنبه یا پشم ساخته شده است؛ این روزها، برخی از مواد نوآورانه مانند الیاف پوسته نارگیل استفاده می کنند. آنها معمولا گرانتر از تشک های دیگر هستند، اما حاوی مواد شیمیایی و ترکیبات صنعتی از جمله مهارکننده های شعله به نام PBDE(پلیمرهای دیفنیل اتر)، وینیل و پلی اورتان فوم می باشند.


نکات ایمنی مهم در خصوص تشک ها
• تشک مخصوص نوزادان را انتخاب کنید. این تشک ها سفت هستند و احتمال سندرم مرگ ناگهانی نوزادان در آن ها کم است. تشک های طراحی شده برای کودکان و بزرگسالان به این اندازه سفت نیستند.
• تشک باید به راحتی در تخت قرار گیرد و هیچ فضایی نباید بین تشک و قاب تخت وجود داشته باشد. اگر فضا بین تشک و تخت وجود داشته باشد، تشک بسیار کوچک است و می تواند خطر خفگی و خراش را افزایش دهد.

 

2 -وسایل مورد نیاز تغذیه نوزاد در سیسمونی

در پایین لیست کامل وسایل مورد نیاز برای تغذیه نوزاد به همراه پوشاک مورد نیاز او به شما معرفی شده است. قبل از خرید پوشاک مورد نیاز بهتره مقاله راهنمای خرید لباس نوزاد را مطالعه کنید. 

لیست سیسمونی نوزاد

3 -گهواره در سیسمونی نوزاد

- گهواره می تواند محلی مناسب و راحت برای خواب نوزاد باشد. نوزاد شما در فضایی گرم و نرم تر از تخت بیشتر لذت می برد. به علاوه می توانید گهواره را از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید و نوزاد همیشه جلوی چشمتان باشد. شب می توانید گهواره را درست در کنار تخت خود قرار دهید تا راحت تر به نوزاد شیر بدهید.
- در سال های اخیر فروش محصولات "خواب" در حال افزایش است، در حالی که گهواره های سنتی ویژگی های جدیدی به دست آورده اند. می توانید گهواره های چرخ دار، گهواره های ارتعاشی و گهواره هایی که از یک طرف به طرف دیگر چرخیده یا حتی در کنار تخت قرار می گیرند، خریداری کنید.


نکات ایمنی مهم در خصوص گهواره
•  هنگامی که کودک به محدودیت وزن مشخص شده توسط سازنده رسید یا به سنی رسید که می تواند بنشیند، بایستد، بچرخد و یا زانو بزند، استفاده از گهواره را متوقف کنید.
•  گهواره باید یک تشک سفت داشته باشد که فضایی اطراف لبه باقی نماند. اگر حیوان خانگی یا بچه دیگری در خانه دارید، همیشه مراقب نوزاد داخل گهواره باشید.
• هنگام انتخاب گهواره، مدلی را که توسط انجمن سازندگان محصولات جوانی تایید شده است (تاییدیه JPMA بر روی بسته بندی) را انتخاب کنید. از گهواره هایی که قابلیت حرکت یا تکان دادن دارند اجتناب کنید زیرا احتمال خفگی نوزاد در اثر برخورد به لبه وجود دارد.
• بهتر است از گهواره های سبدی اجتناب کنید، زیرا اغلب با پارچه های پفینی پوشانده شده اند که خطر ابتلا به خفگی کودک یا SIDS را افزایش می دهد.

 

4 -لوازم بهداشتی سیسمونی نوزاد

در این لیست شما می توانید تمام لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزداتان را ببینید. همچنین وسایل بازی که برای نوزاد تازه متولد شده لازم است به شما پیشنهاد شده است. 

لیست سیسمونی نوزاد

5-میز مخصوص تعویض پوشک در سیسمونی نوزاد

- تا تولد 1 سالگی فرزندتان، بیش از 2400 بار پوشک او را عوض می کنید، بنابراین قطعا به یک مکان راحت و ایمن نیاز خواهید داشت. لزوما نیازی به خرید میز اختصاصی ندارید بعضی از والدین یک پد ضد آب یا حوله روی تخت قرار داده و پوشک را در یک سبد مجاور آن قرار می دهند.
- با این حال، داشتن یک میز تعویض پوشک با گارد محافظ و یک بند ایمنی برای نگه داشتن نوزاد در حال چرخش می تواند آسان تر باشد. می توانید نوزاد خود را بر روی میز مخصوص تعویض پوشک تا سن 2 سالگی تعویض کنید. اگر یک میز ترکیبی همراه با کمد لباس بخرید می توانید سال ها از آن استفاده کنید.


نکات ایمنی مهم در خصوص میز تعویض پوشک
• آکادمی آمریکایی اطفال توصیه می کند که میز تعویضی تهیه کنید که حداقل 2 اینچ ارتفاع داشته باشد. حتی با وجود تمام وسایل امنیتی، همیشه یک دستتان در اطراف نوزاد باشد و او را نگه دارید.
•  میز تعویض پوشک باید یک بند ایمنی در اطراف نوزاد داشته باشد.
•  میزی تهیه کنید که پایه های مقاوم داشته باشد.

 

6 -راهنمای سرویس خواب نوزاد

در اینجا بطور کامل درباره لیست مورد نیاز سیسمونی در زمینه وسایل حمل و نقل نوزاد، سرویس خواب و مبلمان اتاق نوزاد، لوازم ایمنی نوزاد و وسایل تغذیه نوزاد توضیح داده شد.

 

7-صندلی گهواره ای در سیسمونی نوزاد

صندلی گهواره ای از قدیم در سیسمونی نوزاد بوده است زیرا نوزادان حرکت عقب و جلو را دوست دارند و به آن ها آرامش می دهد و باعث خواب آلودگی می شود. این صندلی ها برای والدین نیز مناسب است زیرا نیازی به حرکت اضافی ندارند. می توانید از این صندلی در هنگام خواباندن نوزاد استفاده کنید. همچنین در هنگام خواندن داستان برای فرزند 5 یا 6 ساله نیز می توانید از این صندلی استفاده کنید.


 سیسمونی سبز ، تولید کننده بهترین و باکیفیت ترین سرویسهای خواب نوزاد، کودک و نوجوان