اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1397/01/14طراحی یک اتاق باید خاص و کاربردی باشد و برای محیط رشد کودک مناسب باشددر این مقاله 10نمونه از دکوراسیون زیبا برای اتاق خواب کودک اشاره می کنیم
10نمونه-دکوراسیون-زیبا-برای-اتاق-خواب-کودک

10نمونه دکوراسیون زیبا برای اتاق خواب کودک


هیچ جایی بهتر از اتاق خواب برای کودکان نیست تا به انجام کارهای شخصی بپردازند و برای بازی تشویق شوند. در طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده از رنگ و طرح های رنگی و پر جنب و جوش برای کودک می تواند الهام بخش باشد و زمینه های خلاقیت کودک را ایجاد می کند. طراحی دکوراسیون باید در کودک ایجاد هیجان کند تا در تنهایی خود و یا به هنگام حضور دوستانش در کنار او به بازی بپردازند. برای یک کودک اتاق خواب صرفا بیشتر از یک محل خواب است. یک اتاق خواب محلی است که کودک به انجام تکالیف مدرسه و مطالعه کردن و انجام بازی های پر سر و صدا و پرداختن به افکار و رویای کودکی و ملاقات با دوستان و انباشتن اسباب بازی هایش تماشای تلویزیون و یا نواختن الت موسیقی می پردازد. فضای اتاق کودک با توجه به آن چه که شما از آن در نظردارید برای فعالیت های وی مورد استفاده قراربگیرد. اتاق کودک می تواند به شکلی طراحی شود تا محیطی خاص و راحت و مملو از آرامش را برای سال های که پیش روی کودک دارد فراهم کند.

کارشناسان نهایی در اتاق کودک خود کودکان هستند که می توان از ایده های آن ها نیز بهره جست و این اجازه را به آنها بدهیم که در طراحی اتاق خودشان درگیر شوند و به شما برای انتخاب آن چه کودک می خواهند کمک کنند. ترجیحات کودک اغلب تغییرمی یابد بنابراین توجه به این نکته الزامی است تا در طراحی اتاق کودک یا اتاق بازی جایگزینی راحت صورت بپذیرد. طراحی یک اتاق باید خاص و کاربردی باشد و برای محیط رشد کودک مناسب باشد و از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد..
اتاق کودک باید به گونه ای طراحی شود که طی گذر از کودکی به نوجوانی قابل استفاده و ساده و شیک باشد.

 

دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

معمولا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان به جنسیت کودک توجه می شود و طراحی ها بر اساس سلایق دختر یا پسر ها می توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشند. در یک اتاق خواب دخترانه معمولا از رنگ صورتی استفاده می شود. این رنگ از رنگ های مورد علاقه دختران است. صورتی سبب ایجاد حس تخیل و رویا بافی در کودک می شود. در این اتاق تخت خوابی به شکل یک کالسکه طراحی شده است که بسیار خاص و چشم نواز است. کلیه عناصر به دقت و بر اساس یک ایده ی منحصر به فرد ایجاد شده است. در اختیار داشتن فضایی بزرگ این امکان را به کودک می دهد که درآن به بازی بپردازد.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک با تخت خواب طرح ماشین

این اتاق خواب برای یک کودک طراحی شده است همان طور که مشاهده می کنید برای تخت خواب از طرح ماشین استفاده شده است. این طراحی هم می تواند برای پسر و هم دختر مورد استفاده قرار بگیرد. فضایی شاد و پر نشاط که به فرد انرژی می دهد و او را به هیجان می آورد و کودک می تواند در این محیط به بازی بپردازد.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک با تخت خواب طرح کالسکه

در طراحی دیگری که برای اتاق خواب کودک صورت گرفته است تخت خوابی به شکل کاسکه در نظر گرفته شده است که در عین سادگی بسیار زیبا و خاص است. برای دیوارپوش نیز از رنگ صورتی در کنار طرح هایی بر گرفته از داستان های مخصوص کودکان استفاده شده است میز آرایش به رنگ سفید که با صورتی هارمونی خوبی نیز دارد طراحی شده است و با رنگ صورتی هارمونی مناسبی را ایجاد می کند. اتاقی رویایی که برای هر کودکی لذت بخش است.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق نوزاد

در طراحی این اتاق خواب برای یک نوزاد یا کودکان زیر ۳ سال از رنگ های شاد و روشن استفاده شده است. شاید این گونه تصور شود که کودک متوجه آن چه در اطرافش می گذرد نمی شود اما باید دانست که رنگ ها بر روی ذهن و دید کودک تاثیر دارند. این محیط رنگارنگ برای کودک نشاط آور است و در ایجاد ارتباط کودک با محیط اطرافش موثر است.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک الهام گرفته شده از طبیعت

در طراحی دکوراسیون این اتاق خواب از طبیعت الهام گرفته شده است. در این طراحی ترکیب رنگ های سبز و زرد محیط را با نشاط و پر انرژی می کند. کودک با قرار گیری در این فضا احساس خستگی نمی کند. دراین اتاق تخت خواب دو نفره ای طراحی شده است تا فضای بیشتری برای بازی برای کودکان فراهم باشد.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک با استفاد از رنگ های روشن

در طراحی این اتاق خواب نیز از رنگ نارنجی استفاده شده است. رنگ نارنجی رنگی شاد و پر نشاط است و برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک رنگی مناسب است. این اتاق که برای نوزاد طراحی شده است. نارنجی و نیلی در کنار رنگ زرد ترکیبی زیبا و پر انرژی ایجاد می کنند. نور داخل اتاق نیز برای نوزاد بسیار مفید است.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک

در طراحی دیگری که برای اتاق خواب نوزاد در نظر گرفته شده است از رنگ بنفش استفاده شده است. این رنگ الهام بخش است و درایجاد آرامش موثر است. رنگ بنفش از رنگ های فانتزی است که به شدت در طراحی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این اتاق خواب برای یک کودک بسیار مناسب است و کلیه عناصری که برای یک نوزاد لازم است در این اتاق فراهم شده است.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک با استفاد از رنگ آبی روشن

طراحی زیبایی که با رنگ آبی روشن انجام شده است و بسیار زیبا و چشم گیر و جذاب است. رنگ آبی از رنگ های شاد و پر انرژی است. نماد آسمان و دریا است و القا کننده ی صلح و دوستی است. رنگ آبی از رنگ هایی است که سبب ایجاد حس اطمینان و اعتماد می شود. روح را جوان و زنده می کند و به کودک کمک می کند تا با انرژی زیاد به بازی و فعالیت بپردازد.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک با استفاد از رنگ قرمز

طراحی دیگری از اتاق خواب برای کودک که کمک شایانی به وی در هنگام رشد او فراهم می کند. در این طراحی اتاق خواب از رنگ قرمز استفاده شده است که از رنگ های پر انرژی و با قدرت است و در کودک حس خلاقیت و ابتکار را به وجود می آورد. این اتاق با کف پوشی مناسب پوشیده شده است و فضای مناسبی راهنگامی که کودک به بازی می پردازد برای وی فراهم می کند.

 نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک با فضای کوچک

در طراحی بالا برای دکوراسیون اتاق کودک از فضا به شکلی مناسب استفاده شده است. از سوی دیگر از تخت خواب به دو منظور استفاده می شود هم به عنوان یک محل خواب و هم به عنوان مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع یک طراحی کاربردی که بسیار زیبا و شیک انجام شده است. به جزئیات هم تا آن جا که امکان دارد دقت شده است.

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

 

سیسمونی سبز ، تولید کننده بهترین و باکیفیت ترین سرویسهای خواب نوزاد، کودک و نوجوان