اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/12/07از وسایلی که برای اتاق کودک خیلی مورد توجه والدین قرار میگیرد، تخت خواب است، که از برای هر رده سنی باید استانداردهای خاص خود را داشته باشد. در این مقاله به بررسی خرید مناسب انواع سرویسهای خواب برای رده های مختلف سنی کودک و نوجوان می پردازیم.
چگونه-برای-اتاق-کودک‌مان-بهترین-تخت‌خواب-را-انتخاب-کنیم؟

چگونه برای اتاق کودک‌مان بهترین تخت‌خواب را انتخاب کنیم؟تختخواب اتاق کودک اولین وسیله ای است که هر پدر و مادری برای فرزند خود تهیه می کند. داشتن خوابی راحت و امن برای کودک اولویت والدین است. با توجه به دکوراسیون اتاق کودک می توانید بهترین نوع تخت خواب کودک را بر اساس نیازهای خود برای فرزندتان تهیه کنید. نکات مهمی در مورد انواع تخت خواب وجود دارد که در ادامه می‌توانید این نکات را به نقل از سیسمونی سبز ، تولید کننده انواع سرویس خواب کودک و نوجوان  بخوانید.  

 

از نوزادی تا نوجوانی

در بازار تخت‌هایی تحت عنوان نوزاد – نوجوان وجود دارد. این تخت‌ها در ابتدا برای سن نوزاد و سپس برای نوجوان قابل استفاده است.تختخواب‌های نوزاد- نوجوان در سن‌های نوزادی و شیرخواری لبه‌های بلندی دارد که کم‌کم و با بالا رفتن سن کودک می‌توانید لبه‌های بلند آن را‌ بردارید. ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن کودک قابل تنظیم است. تخت نوزاد هر روز باید تمیز شود. وجود یک پشه‌بند دور این تخت، نوزاد شما را از گزند حشرات دور نگه می‌دارد. لبه‌های بلند دور این تخت‌ها هم برای جلوگیری از سقوط نوزاد روی زمین در نظر گرفته شده که بهتر است یکی از این لبه‌ها امکان باز شدن داشته باشد.