اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/12/19در چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک مواردی ریز ، اما جالب وجود دراد که ما در این مقاله به آن می پردازیم.
نکات-جامع-در-مورد-طراحی-دکوراسیون-اتاق-کودک

نکات جامع در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کودک


از جمله مسئله هایی که باید آن را مورد توجه خاصی قرار دهید نوع طراحی اتاق کودک می باشد که باید حتما موارد و نکات خاصی را در نظر بگیرید تا کودک شما در اتاق خود احساس راحتی کند. اتاقی که برای یک کودک در نظر می گیرید باید با روحیات فرزند شما هم خوانی کند. سیسمونی سبز تولید کننده سرویس خواب کودک ونوجوان ، در ادامه شما را با چند نکته جامع در مورد طراحی دکوراسیون اتاق کودک آشنا می کند.

 

چند پیشنهاد در مورد طراحی اتاق کودک

یکی از کارهایی که می توانید برای دکوراسیون اتاق کودک خود انجام دهید استفاده از قاب عکسی از صورت خندان پدر ومادر در اتاق خواب کودک می باشد. این کار نه تنها کودک را از خیلی از مسائل روحی و عاطفی که امکان دارد او را در بزرگسالی تهدید نماید، مصون می کند، بلکه سبب می‌شود تا کودک هر زمان که  بیدار می شود چهره خندان پدر و مادر خود را که در حقیقت رکن های اساسی زندگی او را شکل می‌دهند، در روبه رو خود مشاهده کند.
 
یکی دیگر از مواردی که باید در اتاق کودک رعایت کنید این است که تخت فرزند خود را به بزرگترین دیوار اتاق خواب تکیه بدهید. مراقب باشید که کودک از روی تختش خود روی زمین نیافتد. بهتر است دیواری که برای تکیه دادن تخت کودکتان مورد انتخاب قرار می دهید، رو به رو دستشویی یا حمام نباشد چون ممکن است سلامتی فرزند شما را به خطر بیندازد.
حتما در طراحی دکوراسیون اتاق کودک به این نکته توجه داشته باشید که اگر دو فرزند دارید بهتر است از تخت‌های دو طبقه تا حد امکان استفاده نمایید، چرا که کودکان احتیاج دارند محیط باز و راحتی بالای سر خود داشته باشند و تخت‌های دو طبقه این موقعیت را از کودکی که در طبقه اول استراحت می کند، می‌گیرد و همین مطلب می‌تواند در آینده باعث فشارهای عصبی در کودک شود. کودکی که در طبقه بالا می‌خوابد نیز از آنجا که یک محیط خالی در زیر محل خوابش واقع شده است احساس ناامنی می‌کند و این احساس می‌تواند در بزرگسالی تاثیرات بدی در روحیه او بگذارد.

دکوراسیون اتاق کودک


انتخاب تخت مناسب

با جرات می توان گفت که از بخش های اصلی طراحی اتاق کودک انتخاب تخت مناسب برای کودک شما می باشد. انتخاب تخت مناسب از اهمیت خاصی برخوردار می باشد چون که هم جنبه کاربردی و هم جنبه تزیینی دارد.تخت های یک نفره برای اتاق کودک بسیار مناسب است اما شکل آن وابسته به خودتان دارد. شما می توانید یک تخت ساده یا حتی پادشاهی برای کودکتان خریداری نمایید.
 

دکوراسیون اتاق کودک


نورپردازی مناسب برای اتاق کودک

برای اینکه فضایی شاد و مناسب برای کودکان بسازید باید حتما نور پردازی اتاق کودک را مورد توجه قرار دهید. در اتاق هایی که دارای نور مناسب هستند کودک حس آرامش بیشتری دارد. بیشتر کودکان به نور ماه علاقه دارند. شما می توانید در نورپردازی این اتاق از لامپ هایی که شبیه نور ماه هستند، استفاده کنید. و  نیز می توانید از رقص نورهای زیبا که بعضی از لامپ ها شکل می دهند هم استفاده کنید.
  سیسمونی سبز ، تولید کننده بهترین و باکیفیت ترین سرویسهای خواب نوزاد، کودک و نوجوان