اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/11/09مهمترین نکات برای انتخاب تخت نوزاد اینست که نوزاد بتواند خواب راحتی داشته و رشد جسمی و عصبی مناسبی داشته باشد.
نکاتی-مهم-درباره-تختخواب-نوزاد

نکاتی مهم درباره تختخواب نوزاد


 نوزاد تازه متولد شده به دلیل توانایی های محدود خود، همواره نیاز به مراقبت و نگهداری والدین خود دارد. یکی از این مراقبت ها که برای نوزاد بسیار حایز اهمیت است، فراهم کردن مکانی مناسب برای خوابیدن او می باشد، زیرا همانطور که می دانید نوزادان بیشتر شبانه روز را می خوابند و طی خواب راحت، رشد عصبی و جسمی مناسبی پیدا می کنند. بنابراین برای اسایش و ارامش نوزاد نکاتی مهم وجود داردکه می توان رعایت کرد مخصوصا هنگام خواب و وسایلی که برای این منظور استفاده می شود. در این مقاله به بررسی انواع سرویس خوابها مناسب برای نوزاد و وسایل مربوط به آن می پردازیم.

هر پدر و مادری که تازه صاحب فرزند شده است، مخصوصا اگر صاحب فرزند اول شده، باید از ایمن بودن محل خواب نوزاد خود مطمئن باشد، زیرا متاسفانه برخی از نوزادان به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی، دچار سندرم مرگ ناگهانی در خواب می شوند.

والدین نباید نوزاد تازه متولد شده را موقع خوابیدن روی صندلی، سطوح غیرایمن بالاتر از سطح زمین و تختخواب بزرگسالان که حفاظ ندارد، قرار دهند و تنها از تختخواب هایی که دارای حفاظ هستند، استفاده کنند.

همچنین باید موقع خواباندن نوزاد بر روی زمین همراه مراقب او باشند، زیرا تجربه نشان داده است که نوزاد به علت کوچکی ممکن است توسط سایر افراد خانواده دیده نشود و دچار آسیب شود و یا ممکن است در معرض گزش حشراتی مانند مورچه قرار بگیرد.

موقع خوابیدن نوزاد، پتو را روی سر او نکشید و سر او را برای تنفس بیرون بگذارید تا احتمال خفگی نوزاد در حین خواب به حداقل برسد.

 

اتاق خواب

گهواره نوزاد

قبل از تهیه گهواره برای نوزاد خود، تمام جوانب ایمنی آن را در نظر بگیرید.

گهواره های قدیمی تر به دلیل داشتن دامنه وسیع حرکت و عدم داشتن امکانات جهت حفاظت از نوزاد، از ایمنی کمتری برخوردار بودند، اما این مشکلات در گهواره های امروزی به مراتب کمتر شده است.

- لازم به یادآوری است که تشک های مورد استفاده در گهواره باید سفت و چسبیده به تخت گهواره باشد تا هر گونه احتمال افتادن و تکان خوردن ناگهانی نوزاد به حداقل برسد.

- هنگامی که نوزاد خود را درون گهواره قرار دادید و خوابید، پتو را روی سر او نکشید و سر او را برای تنفس بیرون بگذارید تا احتمال خفگی نوزاد در حین خواب به حداقل برسد.

- از قرار دادن هر گونه اسباب بازی روی گهواره نوزاد خودداری کنید، زیرا این خطر وجود دارد که کودک به دنبال بازی با آن، از گهواره سقوط کند و یا موقع خواب روی صورت نوزاد بیفتد و او را خفه کند.

 

سیسمونی سبز ، تولید کننده بهترین و باکیفیت ترین سرویسهای خواب نوزاد، کودک و نوجوان