اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/11/15نکاتی اساسی در انتخاب رنگ اتاق خواب و خرید سرویس خواب کودک ونوجوان
نکاتی-اساسی-در-انتخاب-رنگ-اتاق-خواب-و-سرویس-خواب

نکاتی اساسی در انتخاب رنگ اتاق خواب و سرویس خواب


 

راهنمای انتخاب رنگ مناسب اتاق

برای این‌که بدانید چه رنگی مناسب اتاق شماست باید به فاکتورهایی مثل اندازه و نور طبیعی اتاق و همچنین سایر وسایل موجود در اتاق توجه کنید.سیسمونی سبزمشهد تصمیم دارد این بار شما را با انتخاب رنگ اتاق خواب و ست کردن ان با رنگ سرویس خواب کودک و سایر تولیدات چوبی موجود در اتاق آشنا نماید. در واقع برای زیبایی هرچه بیشتر سرویس خواب ها و جلوه گری انها باید بتوانیم رنگها و چیدمان را باهم هماهنگ کنیم تا بهترین حالت بصری  به وجود اید.در این مقاله به بررسی رنگها می پردازیم:


اتاقم را چه رنگی کنم؟

چه رنگی برای هر اتاق مناسب است؟ همیشه وقتی تصمیم به رنگ‌کردن جایی می‌گیریم از خود این سوال را می‌پرسیم. انتخاب رنگ مناسب کار راحتی نیست و حتی گاهی رنگی که از قفسه‌های فروشگاه انتخاب می‌کنیم با رنگی که بعدا روی دیوارها می‌نشیند، فرق می‌کند! خیلی چیزها از جمله رنگ مبلمان موجود در اتاق، نور اتاق و... بر روی رنگ نهایی تاثیر می‌گذارند.
در اینجا شما را در انتخاب رنگ دیوارهای اتاق راهنمایی می‌کنیم تا هر دفعه وارد اتاق خود می‌شوید اشک‌تان در نیایید و از آنجا متنفر نشوید. فراموش نکنید این کار به ظاهر ساده ممکن است با یک انتخاب اشتباه، طولانی و خسته‌کننده شود پس بدون نگرانی و ترس، قبل از انتخاب نهایی مقداری از رنگ مورد نظر را روی قسمتی از دیوار امتحان کنید.
 

رنگ اتاق کودک


نکات اساسی در انتخاب رنگ اتاق

1. رنگ اتاق خود را در مرحله آخر انتخاب کنید.
تا زمانی که تصمیم نگرفتید از چه وسایلی برای چیدمان اتاق خود استفاده کنید و همین‌طور تا وقتی جای اسباب و اثاثیه و تابلوها را مشخص نکرده‌اید در مورد رنگ دیوارهای اتاق حتی فکر هم نکنید. به علاوه طراحی که برای دکور اتاق در نظر دارید هم در انتخاب رنگ دیوارها تاثیر گذار هستند.


2. به رنگ و استایل اجزای دیگر اتاق دقت کنید.
رنگ،مدل و طرح پرده‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، مجسمه‌ها، قالیچه، بالش‌ها و... هم در انتخاب رنگ دیوار نقش دارند پس به آنها هم توجه کنید.


3. رنگی که انتخاب کرده اید را در جایی امتحان کنید.
انتخاب رنگ دیوارها انتخابی مهم است. درست است که می‌توانید بعدا آن را عوض کنید اما بهتر است از ابتدا درست انتخاب کنید. یک کاغذ بزرگ را به دیوار بیاویزید یا این که روی قسمتی از خود دیوار، مقداری از رنگ مورد نظر را امتحان کنید تا تناژ رنگ و تناسب آن با قسمت‌های دیگر را به خوبی مشاهده کنید. اگر این کار هم شما را مطمئن نکرد، رنگ را در جای دیگری از خانه مثل حمام یا راهرو امتحان کنید.

 

رنگ اتاق کودک


4. به حال و هوای فضای اتاق خود توجه کنید.
آیا می‌خواهید فضایی آرام و دراماتیک داشته باشید؟ رنگ‌های ملایم و سرد مثل آبی روشن، سبز نعنایی و خاکستری کم‌رنگ این فضا را برای شما ایجاد خواهند کرد. از طرف دیگر رنگ‌های قوی مثل سبز چمنی تیره، انواع طیف‌های رنگ قرمز و آبی نفتی دقیقا برعکس رنگ های قبلی عمل می‌کنند. رنگ‌های گرم و روشنی مانند نارنجی زنگاری یا نارنجی سوخته نیز فضای اجتماعی مناسبی ایجاد می‌کنند در حالیکه رنگ سبز- آبی تیره فضا را بسیار رسمی خواهد کرد.


5. در انتخاب رنگ اتاق به میزان نور اتاق توجه داشته باشید.
یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ دیوارها، روشنایی محیط است. اگر اتاق شما پنجره بزرگی داشته باشد و نور طبیعی روز به خوبی به داخل آن بتابد،غلظت واقعی و تناژ گرم رنگ‌ها را به وضوح خواهید دید. در حالی‌که اگر به دلیل نبود نور طبیعی روز مجبور به استفاده از لامپ‌های فلورسنت باشید، فضای اتاق شما تن آبی‌رنگ و سردی خواهد داشت.
 
6. نمونه رنگ را کجا امتحان کنید؟
اگر رنگ نمونه را روی دیواری امتحان کنید که در مقابل آن یک دیوار سفید قرار دارد، رنگ تحت تاثیر دیوار سفید روبرویی قرار گرفته و تیره‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین شما به اشتباه رنگی روشن‌تر از آنچه در نظر دارید انتخاب خواهید کرد. در عوض اگر رنگ را مقابل مبل یا کف‌پوش منزل قرار دهید متوجه می‌شوید که آیا این همان رنگی است که می‌خواهید یا نه؟


7. توجه به اندازه محیط
دیوارها را در کنار یکدیگر درنظر بگیرید و ببینید در مجاورت هم به چه شکل در می‌آیند. مسلما نمی‌خواهید ظاهر اتاق‌تان شبیه دانشکده پرستاری به نظر برسد و همینطور قصد ندارید فضای اتاق را خیلی تیره ودلگیر کنی