اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/11/09مهمترین مراحل تولید سرویس خواب نوزاد و کودک ونوجوان در سیسمونی سبز مشهد
مراحل-تولید-سرویس-خواب-کودک-در-سیسمونی-سبز

مراحل تولید سرویس خواب کودک در سیسمونی سبز


 در مجموعه سیسمونی سبز مشهد ، برای ساخت سرویسهای خواب و محصولات چوبی حدود 30 مرحله  تولید سپری می شود تا یک محصول خوب و با کیفیت در اختیار مشتری قرار بگیرد.این پروسه از مرحله اندازه گیری و آماده سازی متریال مورد نیاز گرفته تا مرحله تولید ومونتاژ نهایی محصول ، با دقت و ظرافتی خاص انجام می گیرد ، به طوری که در مرحله مونتاژ ، یک بار دیگر قطعات محصول از هم باز و رنگ کاری شده  و دوباره مونتاژ می شود.در این مقاله به بررسی مراحل تولید سرویسهای خواب کودک و نوجوان با استانداردهای روز دنیا در سیسمونی سبز می پردازیم.

در انتخاب جنس چوب ، از بهترین چوبهای ایرانی استفاده شده است. شاید اولین و مهمترین عامل در انتخاب یک سرویس خواب جنس آن باشد. سرویس خواب های موجود در بازار ایران عموما از 4 ماده ساخته می شوند. فلز، ورق ملامینه، ورق ام دی اف (MDF) و چوب. به طور خیلی خلاصه سرویس خواب چوبی از ام دی اف گرانتر است و سرویس خواب با جنس ام دی اف از ملامینه گرانتر است.

کلا ورق های چوبی مورد استفاده در مصنوعات چوبی دارای یک مغز و یک روکش هستند. ملامینه یک ورق می باشد که خرده های چوب با چسب مخصوصی به هم آمیخته و مخلوط شده اند و یک روکش زیبا بر روی آن پرس می شود تا هم زیبایی به همراه داشته باشد و هم مقاومت ورق بیشتر شود. در واقع می توان گفت مغز ورق ملامینه مانند نئوپان از خرده چوب تهیه شده (که البته نسبت به نئوپان دارای تفاوت های می باشد و مغیز ورق ملامینه از نئوپان با مرغوب تر است) و معمولا توسط یک لایه با طرح چوب یا دیگر طرح ها که در برابر خط و خش های معمولی مقاوم هستند روکش می شود.

 

چوب

 

نوع مرغوبتر از ورق ملامینه، ورق های ام دی اف هستند. مغز این ورق بسیار فشرده می باشد و مانند ورق ملامینه یک روکش بر روی آن قرار داده می شود. اگر بخواهیم این دو جنس را با هم مقایسه کنیم میتوانیم بگوییم که اولا ملامینه از نظر قیمتی ارزانتر از MDF است. ثانیا ملامینه در برابر آب و رطوبت مقاوم نیست و در صورتیکه در معرض رطوبت باشد باد کرده و از حالت طبیعی خود خارج می شود. به همین دلیل است که در محیط های مرطوب مانند آشپزخانه، برای تولید کابینت از MDF استفاده می شود نه ملامینه. ثالثا در عموم اوقات محصولات ام دی اف از مرغوبیت بالاتری نسبت به محصولات ملامینه برخوردار هستند. البته انواع مختلف ورق ام دی اف و ملامینه در بازار قابل دسترس است. در بین هر کدام امکان انتخاب و بکار بردن ورق های مرغوب یا نا مرغوب وجود دارد و تنها ملامینه یا ام دی اف بودن نمی تواند دلیل بر کیفیت یا عدم کیفیت یک جنس باشد.

 

چوب

 

نکته قابل توجه دیگر روکش های مختلف ورق ها هستند. روکش ها را می توان به دو دسته هایگلاس و معمولی تقسیم کرد. تفاوت این دو دسته در براق بودن روکش های هایگلاس است. روکش های هایگلاس براق بوده و منعکس کننده نور می باشند (و قیمت محصولاتی که از روکش هایگلاس در آنها استفاده شده باشد مقداری گرانتر می باشد.

در تهیه یراق آلات هم از برندهای مطرح خارجی استفاده شده و رنگ کاری رویه ی  محصولات هم بدون استثناء با رنگهای پلی اورتان که دارای 4 مزیت (ضدنور، ضدآب، ضد حساسیت، ضدبو) است، صورت می گیرد .

سیسمونی سبز ، تولید کننده بهترین و باکیفیت ترین سرویسهای خواب نوزاد، کودک و نوجوان