اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/12/19یکی از مهمترین اقداماتی که در رشد اعتماد به نفس کودک تاثیر زیادی دارد، آماده کردن یک اتاق مجزا برای او و دکور کردن اتاق به سبک کودکانه و مطابق با سلیقه کودک است
سبک،-طرح،-رنگ-و-مدل-دکوراسیون-اتاق-دخترانه

سبک، طرح، رنگ و مدل دکوراسیون اتاق دخترانه


کودکان از سن بسیار پایین سعی در نشان دادن شخصیت خود دارند و دوست دارند که حق انتخاب و تصمیم گیری داشته باشند. یکی از مهمترین اقداماتی که در رشد اعتماد به نفس کودک تاثیر زیادی دارد، آماده کردن یک اتاق مجزا برای او و دکور کردن اتاق به سبک کودکانه و مطابق با سلیقه کودک است. از آنجا که رشد فکری و شخصیتی دختران سریع تر از پسران است، داشتن یک اتاق مجزا با دکوراسیون دخترانه برای دختر خانم های کوچک بیشتر از آقا پسرها اهمیت دارد. در این مقاله دکوراسیون اتاق دختران و به خصوص کاغذ دیواری های دخترانه را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

 

دکوراسیون اتاق دختر

در مقاله های “روانشناسی دکور اتاق کودک” و “کاغذ دیواری اتاق کودک” درباره المان و جنبه های مختلف دکوراسیون اتاق برای بچه ها صحبت کردیم. دکوراسیون اتاق دختر باید خلاقانه، آرامش بخش، رویایی و متناسب با روحیه دخترانه باشد. رنگ هایی که در دکوراسیون دخترانه به کار می رود، عمدتا رنگ های گرم و پرروح مانند بنفش، نارنجی، صورتی، قرمز و ارغوانی است که با رنگ های ساده و خنثی مثل سفید، لیمویی، یاسی و کرم ترکیب می شود. البته هیچ محدودیتی در رنگ وجود ندارد و بهتر است درباره تم رنگ دکوراسیون خود کودک نظر بدهد. ممکن است دختربچه ای به رنگ آبی یا سبز علاقه داشته باشد که در اینصورت استفاده زیاد از این رنگ ها در دکوراسیون اتاق هیچ مانعی ندارد.

 

سبک دکوراسیون دخترانه

یکی از سبک های رایج در دیزاین اتاق دختربچه ها و دختران نوجوان، سبک فانتزی است که در آن از کاراکترهای فانتزی و انیمیشن ها زیاد استفاده می شود. کاراکترهای خیالی و کارتونی مورد علاقه دختران، پری دریایی، ملکه برفی، السا، سیندرلا، دلبر، زیبای خفته، مینی ماوس، هلوکیتی، باربی و امثال آن است. این کاراکترها می تواند در کاغذ دیواری دخترانه، روی تخت خواب و پارچه پرده اتاق وجود داشته باشد. دو نمونه دکوراسیون فانتزی اتاق خواب دخترانه مثل دکور هلوکیتی و دکور باب اسفنجی را در زیر میبینید:
 
 چیدمان دخترانه


سبک دیگر استفاده از گل و بعضی حیوانات است که دکوری عمومی تر و کلاسیک تر است. درحالیکه نظر بچه ها درباره کاراکتر مورد علاقه شان مرتبا تغییر می کند، طرح های طبیعت، گل، پروانه و قلب ماندگاری بیشتری دارد. این سبک برای دختران نوجوان کاربرد بیشتری دارد. در زیر چند نمونه دکوراسیون دخترانه با سبک کلاسیک را مشاهده می کنید:

 

المان های دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

هر اتاق خوابی که دکوراسیون اصو