اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/11/15از مهمترین قسمتهای یک خانه ، اتاق خواب کودک می باشد که در صورت داشتن استانداردها و یک سری خصوصیات کلی می تواند در افزایش ضریب کارایی و روحی وروانی کودک نقش بسزایی داشته باشد
خصوصیات-کلی-برای-اتاق-کودک-چیست

خصوصیات کلی برای اتاق کودک چیستبی شک از مهمترین قسمتهای یک خانه ، اتاق خواب کودک می باشد که در صورت داشتن استانداردها و یک سری خصوصیات کلی می تواند در افزایش ضریب کارایی و روحی وروانی کودک نقش بسزایی داشته باشد. این خصوصیات می تواند تعیین دمای اتاق یا محل استقرار آن در ساختمان ، چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک و یا تعیین رنگ و فرمهای بکار رفته در سرویس خواب کودک و یا وسایل دیگر ان باشد. سیسمونی سبز در این مقاله به بررسی برخی راههای آشنایی شما با این مقوله ها می پردازد :

 

دمای اتاق کودک

از مسایل مهم دیگر در اتاق کودک تعیین میزان سرما و گرمای این اتاق است. گاهی دیده شده است که وقتی پدرو مادر شخصاً احساس سرما و یا گرما می کنند تصور می کنند که کودک هم همین احساس را دارد.در صورتی که شاید این موضوع در موردکودک صدق نکند.میزان گرما و سرمای اتاق بچه باید متناسب با وضعیت جسمی خود کودک تنظیم شود.

 

دمای اتاق کودک


خصوصیات کلی اتاق کودک

اصولاً بهتر است محل استقرار اتاق کودک در نمای جنوبی ساختمان باشد تا از نور خورشید بر خوردار گردد. وسایل گرمازا در اتاق کودک نباید به هیچ وجه در دسترس او قرار داشته باشند.
میز کار ، میزبازی، وسایل بازی و تخت خواب کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند نه از وسایل مصنوعی. زیرا بچه هابه طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند. اصولا ً بچه ها خیلی زیاد عرق می کنند وگاهی برای مدت طولانی تن برهنه خود را به وسایل می چسبانند. گفته می شود بیماریهای سرطانی گاهی در اثر ارتباط تن برهنه کودک با وسایل و امکانات پلاستیکی و ایجاد تعریق بین آنها شکل می گیرد که ممکن است سالها بعدبروز کند. بهترین جنس برای وسایل کودک، وسایل چوبی هستند.
رنگ و فرم وسایلی که بچه ها از آنها استفاده می کنند در تعیین و شکل گیری شخصیت آنها نقش مهمی د