اشتراک در تلگرام اشتراک در فیس بوک اشتراک در تویتر اشتراک در +1  گوگل اشتراک در لینکداین 1396/11/28اتاق خواب کودک یکی از مهمترین قسمتهای خانه می باشد. تلفیق رنگها در طراحی دکوراسیون اتاق کودک نقش بسزایی در زیبایی و تقویت روحی کودک دارد.
تاثیر-رنگ-بندی-در-طراحی-دکوراسیون-اتاق-کودک

تاثیر رنگ بندی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک


 
اتاق خواب یکی از اتاق هایی است که باید در خانه مورد توجه خاصی قرار گیرد و با استفاده از رنگ های مختلف این اتاق را زیبا کرد. اتاقی که می توان با استفاده از رنگ مناسب ،آرامش و آسایش را به خانه هدیه داد، اتاق خواب می باشد که با استفاده از رنگ های خاص می توانیم این امر را تسریع نماییم. کودکان دارای روحیه متفاوتی با افراد بزرگسال می باشند و برای همین مورد باید در زمان انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق کودک خود رنگ های خاصی را در نظر داشته باشیم. مسئله ای که قصد داریم برای شما توضیح دهیم تلفیق رنگ اتاق کودک می باشد.

رنگ سبز درخصوص مکان خواب یکی از فطری ترین رنگ ها به شمار می رود که دارای اثرات آرامش بخش به خصوص روی کودکان است. تحقیقات نشان داده است رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش دهد. از آن جایی که این رنگ اضطراب را کاهش می دهد, یکی از بهترین رنگ ها راجع به رنگ اتاق کودک محسوب می شود.

تلفیق رنگ در اتاق کودک

سبز رنگ آرام و پسندیده است که کم پیش می‌آید در حالت آن اشتباه کنید. رنگ سبز با سرشت و سلامت گره خورده و درک خوب و آرام بخشی به بدن می دهد. سبز تمرکز را بالا می‌برد و برخی پژوهش ها نشان داده است که رنگ سبز امید به تدریس و خواندن را بیشتر می‌کند. این رنگ برای جایگاه کودک گزینه بسیار مناسبی است اگر بخواهید یک کودک باهوش و درس خوان و مشتاق ابداع داشته باشید.
 
صورتی یکی از رنگ های مورد علاقه کودکان دختر است که تصور می شود نمی توان از آن بابت کودکان پسر استفاده نمود. در حالی که این طور نیست. در واقع رنگ صورتی القاء کننده حس آرام بخش است و برای همه کودکان اعم از دختر و پسر خوب است. رنگ آبی هم رنگی سرشار از امنیت و ارامش است که بکارگیری ان بیشتر در اتاق پسرها می باشد .

تلفیق رنگ در اتاق کودک
 
واقعارنگی که به ندرت در این اتاقها استفاده می شود، رنگ نارنجی است. نارنجی رنگ محبوبی نمی باشد و خیلی کم در خانه ها مصرف می شود.  غیر قابل انکار است که نارنجی یک رنگ زیاد روشن و شاد است و حقیقت این است که رنگ مزاحمی برای استراحت منزل است، اما جذاب و برجسته است.
 

تلفیق رنگ در اتاق کودک
رنگ خاک و طبیعت، به خاطر اتاق کودک رنگ مناسبی است. سعی کنید از ترکیب قهوه‌ای روشن و واضح استفاده کنید تا همه چیز یک دست و یکنواخت نشود. رنگ قهوه‌ای و کرم رنگ تعادل‌اند به خصوص برای کمتر کثیف شدن جایگاه کودک گزینه ممتاز ای است.

این تاثیرات رنگ ها فقط راجع به کودکان نیست بزرگتر ها هم می توانند به شدت تحت تاثیر رنگ منزل قرار بگیرند. بزرگترها می توانند رنگ جایگاه خواب خود را هم بر اصل روانشناسی رنگ ها انتخاب کنند اما چون این مسئله برای کودک در حال رشد بیشتر و مهم تر است باید دقت بیشتری در تزئین و رنگ اتاق او داشته باشیم.


 سیسمونی سبز ، تولید کننده بهترین و باکیفیت ترین سرویسهای خواب نوزاد، کودک و نوجوان